نفت

صرفه‌جویی ۱۰ میلیارد دلاری چین از خرید نفت‌های تحریمی

رویترز نوشت، چین احتمالاً ۱۰ میلیارد دلار در واردات نفت خام خود در سال جاری صرفه‌جویی کرده، زیرا حجم بی‌سابقه‌ای نفت ارزان‌تر از روسیه، ایران و ونزوئلا وارد کرده است که هر سه تحریم هستند.

خریدهای چین همچنین راه نجاتی برای مسکو، تهران و کاراکاس است که اقتصاد آنها به دلیل تحریم های غرب و کاهش سرمایه گذاری محدود شده است.

طبق آمار موسسه Kpler و Vortexa، چین بین ژانویه تا سپتامبر، حجم بی‌سابقه ۲.۷۶۵ میلیون بشکه در روز نفت خام از روسیه، ایران و ونزوئلا وارد کرده که ۲۵ درصد از کل خرید نفت خام چین را در ۹ ماه اول امسال شامل می‌شود.

روسیه در ۹ ماه ۲۰۲۳، میانگین روزانه ۱.۳ میلیون بشکه از روسیه، ۱ میلیون بشکه از ایران و ۴۳۰ هزار بشکه از ونزوئلا، نفت وارد کرده و به ترتیب ۴.۳۴، ۴.۲ و ۱.۱۷ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی داشته است.

جهش فروش نفت ایران درحالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: از سال ۲۰۲۱، ایالات متحده بیش از ۱۸۰ شخص و نهاد معامله‌کننده نفت و پتروشیمی ایران را تحریم کرده است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا