گاز

سه دروغ بزرگ روزنامه هم‌میهن در ۱۰ روز اخیر/ کرباسچی از نفت چه می‌خواهد

در چند روز گذشته روزنامه هم‌میهن به طرز عجیبی با نگاه‌های سیاست‌زده، وارد مباحث فنی و کارشناسی نفت شده و اطلاعاتی خلاف واقع به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

این روزنامه ابتدا در گزارشی با عنوان «اوج‌گیری نواصول‌گرایی نفتی» در تاریخ ۱۹ دی به تحریف تاریخ صنعت نفت پرداخته و به جای ارائه مستندات و مدارک صرفا با استفاده از کلیدواژه‌های سیاسی به برخی از چهره‌های نفتی حمله کرده است.

اما آش تحریف تاریخ نفت توسط این روزنامه اصلاح‌طلب به قدری شور بود که حتی صدای «غلامحسین حسن‌تاش» مدیر خبره اصلاح‌طلب صنعت نفت و از طرفداران سیاسی دولت سیدمحمد خاتمی را نیز درآورده است، فردی که اتفاقا در مطالب تولیدی توسط همین روزنامه نیز بارها مورد استناد قرار گرفته است. وی در مطلبی در وبلاگ شخصی خود با عنوان «قربانی شدن نظرات کارشناسی در دوگانه‌های سیاسی» به رویکرد سیاست‌زده روزنامه هم‌میهن به شدت انتقاد کرده است.

روزنامه هم‌میهن در تاریخ ۲۷ دی‌ماه در گزارش دیگری با عنوان «متهم‌سازی به جای ذخیره‌سازی» انتقادات کارشناسان حوزه انرژی به انحلال شرکت ذخیره‌سازی گاز در دولت قبل و به حاشیه رفتن پروژه‌های ذخیره‌سازی را اقدامی سیاسی خواند و از اتفاقات رخ داده در دولت یازدهم و دوازدهم دفاع کرد.

اما آخرین گزارش هم‌میهن در تاریخ ۲۸ دی‌ماه روی گزارشات دیگرش را سپید کرد جایی که به دروغ مدعی شد که تولید گاز ایران از پارس جنوبی ۶۷ میلیون متر مکعب کمتر از مقداری است که باید باشد.

در این گزارش، روزنامه هم‌میهن تعلل ۸ ساله دولت قبل در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنار رفتن توتال و تعلل ۶ ساله در تعمیر کنداکتور گاز ترش فاز ۱۶ را تقصیر دولت فعلی دانسته و خبر کذبی درباره توقف تولید گاز از فاز ۱۳ پارس جنوبی منتشر کرده است!

جنس ورود روزنامه هم‌میهن به مباحث فنی نفت به قدری سیاسی است که تعجب همه فعالان صنعت نفت حتی مدیران اصلاح‌طلب را نیز برانگیخته است و گویا در پشت پرده این اتفاقات باید دنبال انگیزه‌های سیاسی مدیرمسئول این روزنامه گشت و نه انتقادات و راهکارهای دلسوزانه و فنی.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا