نفت

رونمایی از اعداد نفتی لایحه بودجه ۱۴۰۲ + بررسی جزئیات

طبق گزارش خبرگزاری فارس درباره‌ ارقام مهم لایحه بودجه ۱۴۰۲، در لایحه پیش‌بینی‌ شده است که سال آینده روزانه به طور متوسط ۱.۴ میلیون بشکه نفت و معادل آن گاز صادر شود.

در لایحه بودجه ۱۴۰۲ قیمت نفت برای سال آینده به طور میانگین ۸۵ دلار برای هر بشکه پیش‌بینی شده است و نرخ محاسباتی دلار‌ حاصل از صادرات نفت برای بودجه، ۲۳ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

چندی پیش مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد کرده بود که رقم صادرات و قیمت هر بشکه نفت در بودجه سال آینده به ترتیب یک میلیون بشکه و ۸۰ دلار در نظر گرفته شود.

از طرفی روز گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه بوده و پیش‌بینی ما این است که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع بودجه ۱۴۰۱ محقق شود. در بودجه ۱۴۰۱ رقم صادرات نفت ۱.۴ میلیون بشکه با قیمت ۷۰ دلار تعیین شده بود.

بررسی قیمت نفت در بودجه سایر کشورهای نفتی حاکی از قیمت‌های بین ۷۰ تا ۸۸ دلار بوده است و عربستان و عراق قیمت نفت در بودجه‌شان را به ترتیب ۷۶ و ۷۵ دلار در نظر گرفته‌اند.

در مجموع به نظر می‌رسد، تعیین میزان صادرات و قیمت نفت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ به صورت خوش‌بینانه رخ داده که احتمال کسری بودجه ناشی از نفت را در سال آینده افزایش می‌دهد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا