پتروشیمی

بازگشت شرکت‌های خارجی به «نمایشگاه ایران‌پلاست»

 هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران پلاست» یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت پتروشیمی در خاورمیانه، ۲۶ تا ۲۹ شهریور امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

طبق آمار، در دو سال ۹۵ و ۹۶ همزمان با اجرای برجام، بیشترین استقبال بین‌المللی با حضور ۵۰۲ و ۵۵۶ شرکت خارجی با سهم ۵۸.۳ و ۵۱.۹ درصدی از کل شرکت‌ها رخ داد.

البته در سال ۹۱ نیز با وجود قطعنامه شورای امنیت استقبال از این نمایشگاه مناسب بود و ۴۳ درصد حاضران را شرکت‌های خارجی تشکیل دادند.

۴ دوره اخیر ایران‌پلاست با افت چشمگیر شرکت‌های خارجی همراه بود و سهم آنها به ۶.۶، ۱.۷، ۱.۱ و ۱.۵ درصد افت کرد. در سال ۹۹ تنها ۳ شرکت خارجی حضور داشت.

 امسال این نمایشگاه با حضور ۵۶۰ شرکت ایرانی و ۲۱۰ شرکت خارجی برگزار می‌شود و بعد از ۴ سال شاهد جهش سهم شرکت‌های خارجی با ۲۷.۳ درصد هستیم.

در هفدمین نمایشگاه، تعداد شرکت‌های ایرانی با تعداد ۵۷۰ رکورد زد. البته پیش‌تر نیز رکورد استقبال شرکت‌های ایرانی به دوران تحریم در سال ۹۸، ۱۴۰۱ با عدد ۵۳۷ و ۵۲۴ برمی‌گردد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا