پتروشیمی

فلرسوزی در فن‌آوران و غدیر به صفر رسید

مدیرعامل تاپیکو با بیان اینکه پروژه به صفر رساندن سوزاندن گازها یا همان «زیروفلر» در مجموعه‌های ما اجرا شده است گفت: امروز فلرسوزی در مجتمع‌های پتروشیمی غدیر و فن‌آوران به صفر رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی(تاپ نیوز)؛ بابک افقهی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در جریان بازدید از شرکت‌های پتروشیمی غدیر و فن‌آوران در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بندر ماهشهر در تولید محصولات پتروشیمی گفت: مردم عزیز خوزستان میزبان مجموعه‌های بزرگ پتروشیمی که تولید ثروت برای کشور می کنند هستند و خوشبختانه دراین بخش سعی شده است از نیروی اشتغال بومی بهره گرفته شود.

وی با اشاره به طرح‌های اجرا شده در پتروشیمی‌های متعلق به تاپیکو افزود: با توجه به نظر دولت سیزدهم، پروژه به صفر رساندن سوزاندن گازها یا همان «زیروفلر» در مجموعه‌های ما اجرا شد و امروز سوزاندن فلر در پتروشیمی‌های فناوران و غدیر تقریبا به صفر رسیده است.

افقهی با بیان اینکه در سال 1402 و تا امروز 20 میلیون دلار داخلی‌سازی بدون ریسک در مجموعه‌های پتروشیمی تاپیکو اجرا شده است، ادامه داد: در موضوع افزایش ارزآوری و توسعه صادرات نیز آماده هستیم باتوجه به سیاست ها و نگاه دولت ارزآوری خود را توسعه دهیم.

وی همچنین درمورد برنامه‌ها و پروژه‌های آتی تاپیکو در صنعت پتروشیمی گفت: اجرای پروژه‌های توسعه ای را در دستور کار داریم و از ابتدای سال آینده تامین مالی پروژه عظیم پتروالفین فن‌آوران انجام می شود تا بعد از سال‌ها توقف این پروژه به مرحله اجرایی نزدیک شود.

مدیرعامل تاپیکو ادامه داد: پروژه دیگر که فاز عملیاتی آن آغاز شده است جذب گازهای دی اکسیدکربن در مجتمع فن‌آوران است که هم از بُعد زیست محیطی اهمیت دارد و هم از بعد افزایش تولید؛ چرا که با جذب 160 هزار تن گاز دی اکسید کربن، 70 هزار تن به ظرفیت تولید متانول افزوده می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنوع‌سازی گریدهای تولیدی در غدیر نیز در دستور‌کار است تا در این مجموعه بیش از ظرفیت اسمی تولیدات داشته باشیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا