نفت

پشت پرده نامه وزیر نفت برای سانسور رقم تولید نفت ایران

ماجرا چیست؟

روز جاری، نامه‌ای از وزیر نفت در رسانه‌ها منتشر شد که در آن جواد اوجی با اشاره به تلاش رقبا برای جلوگیری از افزایش تولید نفت ایران، به مدیران خود دستور می‌دهد که اکیدا از هرگونه مصاحبه و اعلام ارقام تولید خودداری کنند، موضوعی که البته از سال ۹۷ تاکنون برقرار بود.

نامه وزیر نفت
نامه وزیر نفت

هر چند برخی منتقدان این نامه را به پنهان‌کاری و سانسور وزارت نفت درباره کاهش صادرات نفت ایران تفسیر کردند اما واضحا موضوع نامه به تلاش اعضای اوپک برای ایجاد محدودیت در تولید نفت ایران اشاره می‌کند.

افزایش تولید نفت ایران در شرایط تحریم منجر شده که برخی اعضای اوپک نسبت به تداوم روند صعودی و‌ معافیت ایران از افت تولید حساس شده و درخواست توقف این روند را بدهند ولی به دلیل ناتوانی در استناد به آمار رسمی موفق نبوده‌اند.

در نتیجه نامه وزیر نفت اتفاقا گواهی بر روند افزایشی تولید و صادرات نفت ایران است نه و عکس آن؛ موضوعی که بارها توسط بیش از ۱۰ موسسه معتبر خارجی به آن تاکید شده است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا