گاز

تروریست‌ها چگونه خط لوله را منفجر کردند؟

محسن مهدوی فعال رسانه‌ای نفت در رشته توییتی جزئیات جدیدی از عملیات خرابکاری در خطوط لوله انتقال گاز را افشا کرده است.

تروریست‌ها با استفاده از پوشش تپه‌ها و بدون استفاده از وسایل نقلیه در نقطه خارج از دید و پس از شناسایی موقعیت حفاری انجام شده بود.

مقدار زیادی ماده منفجره با حفاری زیر لوله‌ها در عمق خاک جاسازی شده بود که با کنترل از راه دور انفجار انجام شده است.

از همان لحظات ابتدایی (۲ تا ۳ نیمه شب) وزیر و تیم تخصصی با ارتباطات ویدئویی در جریان جزئیات خرابکاری قرار گرفت و دستورات لازم داده شد و تا آخر در سطح وزیر پیگیری حل مساله ادامه دارد.

هدف از این خرابکاری تروریستی حذف ۴۰ درصد از گاز تزریقی کشور و صدمه به رفاه مردم بود که به لطف خدا و با همت متخصصان و آمادگی در سطح وزیر نفت، اهداف خرابکاری که با پیوست رسانه‌ای (پیامک جعلی) بود و با آگاهی از سردی هوا در روزهای جاری، محقق نشد.

سرعت عمل و آمادگی فنی پرسنل زحمتکش که در سرما و بارندگی انصافا از جان مایه گذاشتند به علاوه آرایش خطوط لوله و اقدامات هوشمندانه و پیشگیرانه موجب شد که هیچ خانه‌ای دچار افت فشار یا قطعی گاز نشود.

 

اینکه دوربین‌های جاده‌ای در مسیر جاده چه سرنخ‌هایی را نشان داده به مسئولین مربوطه بستگی دارد که چطور اطلاع‌رسانی کنند.

به علت همین آمادگی فنی دیشب تزریق گاز به خطوط لوله بروجن آغاز خوهد شد و خط لوله فارس امروز تزریق می‌شود.

منظور از آمادگی برای حادثه آمادگی فنی و تجهیزات تعمیراتی است که در کمترین زمان ممکن مسیرها را اصلاح کردند وگرنه هر عاقل بدون غرضی می‌داند که کشور ما ایران بسیار پهناور و با پستی و بلندی فراوان است و دشمنان زخم خورده فراوان دارد.

نمی‌شود مسیر هزاران کیلومتری خطوط لوله نفت و گاز، دکل‌های برق، خطوط انتقال آب و مخابراتی را دیدبان گذاشت و این خود مردم هستند که بهترین نگاهبان سرمایه‌های خود هستند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا