گاز

جزئیات بیشتر از پروژه فشارافزایی پارس‌جنوبی

عملیات اجرایی هاب اول از ۱۴۰۳ آغاز می‌شود؟

تولید گاز ایران از میدان مشترک پارس‌جنوبی درحالی به روزانه ۷۰۵ میلیون متر مکعب رسید که همسایه قطری ۶۲۵ میلیون مترمكعب تولید داشته است. اما در صورت بی‌توجهی به پروژه فشارافزایی، از دو سال دیگر سالانه ۲۵ میلیون متر مکعب در روز از تولید گاز ایران کاسته می‌شود.

طبق گزارش شرکت ملی نفت، پروژه فشارافزایی دو كشور ایران و قطر در مرحله انجام مطالعات مفهومی، مطالعات پایه و طراحی است. هم‌اکنون مطالعات امکان‌سنجی و طراحی مفهومی تأسیسات فشارافزایی در ایران در دریا و خشکی انجام شده و قرارداد طراحی مهندسی پایه تأسیسات یادشده با مشاورین ذی‌صلاح داخلی و بین‌المللی منعقد شده است.

طبق برنامه تأسیسات فشارافزایی در چهار هاب، با ظرفیت كل ۳۴۰ میلیون مترمكعب در روز تعریف شده كه کار ساخت آن، پس از انجام مطالعه مهندسی و تهیه اسناد مناقصه EPC هاب اول و همچنین برگزاری مناقصه و تنفیذ قرارداد EPC هاب اول، از سال آینده آغاز خواهد شد.

همچنین یک واحد تأسیسات فشار افزایی به صورت آزمایشی توسط شرکت OTC ایران در حال ساخت است که مطالعات و ساخت کمپرسورهای خشکی و دریا در دست اجراست.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا