گاز

ابعاد پنهان کنایه زاکانی به پورمحمدی درباره کرسنت

یک کاربر توییتری ناشناس درباره اسناد SFO مرتبط با قضیه کرسنت افشاگری کرد که به کنایه اخیر علیرضا زاکانی به مصطفی پورمحمدی در مناظرات انتخابات ریاست‌جمهوری مربوط می‌شود.

در این توییت آورده شده: داستان اسناد sfo که تا زاکانی اسمشو برد پورمحمدی قفل کرد چیه؟

پلیس ضدکلاهبرداری انگلیس sfo از دفتر عباس يزدان‌پناه تو لندن اسناد فساد قرارداد کرسنتو پیدا میکنه و به مراجع بین المللی میده
مراجع هم تحویل ایران میدن و نهایتا تحویل گیرنده نهایی یعنی سازمان بازرسی کل کشور میشه.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور حاج آقای پورمحمدی بود که به تازگی از وزارت کشور دولت احمدی نژاد عزل شده بود و توسط هاشمی شاهرودی به ریاست این سازمان منصوب شده بود.

ایشون اما چیکار کرد؟
اسناد به اون مهمی رو به جای ارائه به دادگاه لاهه بایگانی کرد و باعث شد تو دادگاه بازنده بشیم ‏و میلیاردها دلار متضرر بشیم!

همین تازگی مجددا به پرداخت ۲ میلیارد دلار غرامت به کرسنت محکوم شدیم!
حالا چرا این کارو کرد؟
اول اینکه چون پای مهدی هاشمی تو این پرونده گیر بود و يزدان‌پناه شریک یا عامل مهدی هاشمی بود و ایشون می‌ترسید از اینکه با هاشمی رفسنجانی درگیر بشه.

دلیل دیگه اینکه اگه این اسناد رو می‌شد و دولت احمدی نژاد تو پرونده کرسنت پیروز می‌شد واسه انتخابت سال بعد (۸۸) یه امتیاز ویژه داشت و باهاش میتونست هم خاندان هاشمی رو بکوبه هم دولت خاتمی رو که قرارداد تو دولتش بسته شده بود!

و ایشون به دلیل کینه ی اخراج شدن از دولت احمدی نژاد این اسناد رو مسکوت گذاشت و به جیب تک تکمون ضرر زد.

ایشون مزد این خوش خدمتی به خاندان هاشمی رو گرفت و تو دولت روحانی که خیلی از وزراش سهمیه هاشمی رفسنجانی بودن شد وزیر دادگستری!

نوبر اصلی قصه رو هم یادم رفت بگم
چون تو پرونده کرسنت ما محکوم شدیم و طرف ترکیه ای هم با استناد به کرسنت بابت گران‌فروشی شکایت کرد و محکوم شدیم به جریمه‌ی یک میلیارد و هشتصد و هفتاد و پنج میلیون دلاری به ترکیه وصدور حداقل ۱۴ ماه گاز مجانی همراه با کاهش ۱۳.۳ قیمت بعد از ۱۴ ماه!

رسانه خط انرژی صرفا بازتاب دهنده این رشته توییت بوده و آن را تایید یا رد نمی‌کند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا