اقتصاد کلان

3 شرکت پتروشیمی در راس نزولی های بورس/ تکذیب بدهی 60 همتی پتروشیمی ها به گاز

خط انرژی | 3 شرکت پتروشیمی امروز با عملکرد ضعیفی که داشتند به تنهایی 3 هزار واحد شاخص کل را کاهش دادند.
به گزارش خبرنگار خط انرژی، معاملات بازار سهام امروز در حالی بسته شد که تمامی شاخص‌های بورس در طرف منفی نوسان ایستادند. این موضوع سبب شد ارزش پرتفوی سهامداران بورس همچنان نزولی باشد. سه شرکت فارس، شبندر و شتران در راس شرکت های منفی کننده شاخص بورس بودند.

به عبارت دیگر، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش هفت هزار و 648 واحدی که معادل 0.34 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 231 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش یافته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز دو هزار و 760 واحد که معادل 0.37 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 741 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 6.5 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را دو هزار و 958 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز گذشته، امروز هم منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 147 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. گفتنی‌ است تا لحظه تنظیم این گزارش، حدود 160 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

ورودو خروج پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های توسن، دامین و غفارس تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های لابسا، وتوسم و وامید ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای خساپا، خودرو و نوری خارج شده است.

تکذیب بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی پتروشیمی‌ها به شرکت گاز

بدهی 60 هزار میلیارد تومانی پتروشیمی‌ها به شرکت گاز تکذیب شد.انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، در بیانه‌ای اعلام کرده که ۶۰ همت بدهی گاز تنها مربوط به پتروشیمی‌ها نیست بلکه این میزان بدهی تمامی صنایع عمده به شرکت گاز است.

رکورد فوق العاده زاگرس

میزان درآمدی که پتروشیمی زاگرس در اولین دوره ماهانه امسال در بازار داخل و خارج شناسایی کرد، نشان‌دهنده بیشتر بودن درآمد صادراتی این شرکت بوده است.

شرکت پتروشیمی زاگرس با سرمایه ثبت شده ۲۴۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۳۲ هزار و ۵۹۲ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به فروردین‌ماه سال جاری رکورد فوق العاده‌ای در قسمت تولید و فروش از خود برجای گذاشت

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی زاگرس در اولین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود، این شرکت پتروشیمی از فروش محصولات خود به درآمد ۲ هزار و ۲۹۷ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. میزان درآمدی که پتروشیمی زاگرس در این دوره ماهانه در بازار داخل و خارج شناسایی کرد، نشان‌دهنده بیشتر بودن درآمد صادراتی این شرکت بوده است.

این شرکت پتروشیمی در یک ماهه سال جاری از فروش محصول در داخل کشور به درآمد ۸۶ میلیارد تومانی و از فروش در بازار خارج کشور به درآمد ۲ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومانی رسید. همچنین “زاگرس” میزان درآمدی که در فروردین ماه کسب کرد بیانگر رشد ۲۳ درصدی نسبت به ماه گذشته بوده است.

زاگرس در فروردین‌ماه ۸۹۸ هزار و ۲۹ تن محصول تولید کرد که موفق به فروش ۳۱۷ هزار و ۷۰۲ تن از محصولات تولیدی خود شد. گفتنی است که فروش این شرکت نسبت به ماه گذشته رشد داشته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته تقریبا برابر بوده است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا