اقتصاد کلان

رنگ سرخ همه ماجرای امروز بورس بود/ پتروشیمی ها و معدنی ها در صدر خروج پول هوشمند

معاملات امروز بازار سرمایه نشان می دهد سهامداران به سرعت در حال خروج از نمادهای بزرگ و دلاری هستند.

بورس امروز در حالی آغاز شد که از همان ابتدا قیمت معاملات سهم‌های کوچک و بزرگ سهام با شیب تندی پایین آمدند. در پایان بورس نیز برآیند معاملات سبب شد هر دو نماگر اصلی بورس ریزش نسبتاً سنگینی پیدا کنند.

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش شدید 12 هزار و 226 واحدی که معادل 0.54 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 268 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام با قدرت بیشتری کاهش یافتند؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 6 هزار و 18 واحد که معادل 0.8 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 750 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 6.7 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را دو هزار و 875 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام مانند روز گذشته، امروز هم منفی بود. چنان‌که در پایان بورس امروز حدود 237 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 9 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت وارد شده است. بیشترین ارزش معاملات

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های دعبید، فروژ و فزر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های غفارس، فخوز و دتماد ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای فولاد، وغدیر و پترول خارج شده است.

نرخ 76 درصدی قیمت به ارزش دارایی وپترو

بررسی خالص ارزش داراییها (NAV) هر سهم شرکت سرمايه‌گذاري صنايع پتروشيمي (وپترو) نشان می دهد، که این شرکت میتواند رشد قیمت داشته باشد.
ارزش روز پرتفوی بورسی شرکت 4,356 میلیارد تومان و ارزش افزوده بورسی شرکت مبلغ 3,531 میلیارد تومان می باشد. مهمترین شرکتهای بورسی آن عبارتند از:کربن ايران – توليدي گازلوله – سرمايه گذاري ساختمان ايران و دوده صنعتي پارس. ارزش برآوردی پرتفوی غیر بورسی شرکت 4,452 میلیارد تومان و ارزش افزوده غیر بورسی شرکت مبلغ 4,254 میلیارد تومان می باشد. بدین ترتیب NAV هر سهم وپترو 46,085 ریال و نسبت P/NAV روز شرکت 76 درصد می باشد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا