اقتصاد کلان

آشتی سهامداران خرد با بورس

در بازار جهانی، متانول به دلیل افزایش فعالیت‌های تولیدی در چین پس از تعطیلات سال نو شاهد رشد قیمت بوده است. با این حال، با توجه به تحولات اخیر در اقتصاد جهانی و نوسانات قیمت نفت خام، پیش‌بینی می‌شود که بازار متانول با نوسانات بیشتری روبرو شود. افزایش قیمت‌های نفت خام ممکن است هزینه‌های تولید متانول را افزایش دهد و در نتیجه به افزایش قیمت‌ها منجر شود.

علاوه بر این، سیاست‌های تولیدی و تغییرات در تقاضای جهانی نیز عوامل مهمی خواهند بود که باید مورد توجه قرار گیرند.

بازار پروپیلن در مناطق مختلف جهان با چالش‌های متفاوتی روبرو است. در آمریکای شمالی و اروپا، کاهش تقاضا و نرخ بهره‌های بالا تأثیر منفی بر بازار داشته‌اند. با این حال، با توجه به احتمال بهبود شرایط اقتصادی و کاهش نرخ بهره در آینده، ممکن است شاهد بهبود تقاضا و در نتیجه بهبود قیمت‌ها باشیم. در خاورمیانه، علی‌رغم کاهش قیمت‌ها، بهبود تقاضا از چین می‌تواند به تقویت بازار کمک کند. تحلیلگران باید به دنبال نشانه‌هایی از بهبود تقاضا و کاهش عرضه باشند که می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای بازار ایجاد کند.

ارزش بازار پرتفوی بورسی پترول به ۱۸ همت رسید

شرکت گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در آخرین گزارش عملکرد ماهانه منتهی به اسفند ۱۴۰۲ خود از رشد ۱۸. ۵ درصدی ارزش بازار پرتفوی بورسی خود خبر داده است.

پترول در این ماه موفق یه ثبت ارزش بازار پرتفوی بورسی خود به مبلغ ۱۷ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان شده است.

همچنین گفتنی است جمع بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های آن نیز به ۶ هزار و ۴۳۹ میلیارد تومان رسیده که ۲ درصد افزایش را نسبت به بهمن ماه دوره مذکور داشته است.

همچون روند بهمن‌ماه بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های بورسی پترول در حال رشد بوده و این ماه نیز به این میزان به ۲ هزار و ۵۰۷ میلیارد تومان رسیده است که ۳۹ درصد سبد سرمایه‌گذاری‌های این شرکت را به خود اختصاص داده است.

صنایعی که پترول در آن‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را کرده است، که به ترتیب شامل «مواد و محصولات شیمیایی» ، «محصولات شیمیایی» و «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» است. بیش از ۵۸ درصد سرمایه گذاری‌های «پترول» در «مواد و محصولات شیمیایی» بوده است که نزد شرکت‌های غیربورسی سرمایه‌گذرای شده است.

یک باشگاه ورزشی عضو جدید هلدینگ خلیج فارس

باشگاه استقلال، عضو جدید خانواده گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.

دربیانیه جدید هلدینگ خلیج فارس آمده است:۸۵ درصد سهام باشگاه استقلال، توسط کنسرسیومی از شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس شامل پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی شهید تندگویان، پتروشیمی پارس و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس امروز خریداری شد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا