اقتصاد کلان

باز آغاز همان روند همیشگی بورس/ جهش تولید در شلرد اتفاقی است؟

بازار سرمایه بازهم به همان روند همیشگی چندماه اخیر خود بازگشته است.

به گزارش خبرنگار خط انرژی، بررسی معاملات بورس امروز نشان می‌دهد شاخص‌های بازار سهام همچنان در روند نزولی نوسان می‌کنند و سهامداران شاهد افت ارزش پرتفوی خود هستند.

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افت سه هزار و ۷۳۷ واحدی که معادل ۰. ۱۶ درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز ۶۷۱ واحد که معادل ۰. ۰۹ درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح ۷۵۶ هزار و ۸۳۶ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و ۹۱ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

مانند روند روز معاملاتی گذشته ورود و خروج پول حقیقی، این عدد در روز جاری نیز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود ۱۱۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود ۵۶ میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های نوری، خساپا و فجهان تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های خساپا، دامین و وامید ورود پول هوشمند داشتند.

در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای توریل، آ س پ و دپارس خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های دکوثر، غمایه و لابسا رقم خورد. همچنین وپارس در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد خراسان بود.

جهش تولید در شلرد

پتروشیمی لردگان که در بازار سرمایه با نماد «شلرد» به فعالیت می‌پردازد، در این ایام به یکی از معتبرترین سطوح حمایتی خود رسیده و فرصت سرمایه گذاری کم ریسکی را فراهم کرده، در بازه ۱۱ ماهه ۱۴۰۲ یکی از بهترین گزارشات در بین زیرمجموعه‌های پترول را ارائه کرده است.

این شرکت در این مدت موفق به تولید بیش از ۹۶۵ هزار تن محصول شده؛ عددی که در قیاس با دوره مشابه رشد چشمگیر ۲۰۰ هزار تنی را ثبت کرده؛ تقریبا ۲۷ درصد جامپ تولید نسبت به دوره ۱۴۰۱ داشته است.

با توجه قیمت اوره جهانی می‌تواند گفت که سود سرشاری برای سهامداران شلرد و بالطبع آن پترول این افزایش تولید خواهد داشت داشت.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا