دسته‌بندی نشده

رشد قیمت مس در بازارهای جهانی عامل رشد بازار سرمایه

 فملی بورس را یک تنه سبزپوش کرد

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، گروه فلزات اساسی با ورود پول هوشمند روبرو شد.

به گزارش خبرنگار خط انرژی، شاخص‌های بازار سهام در پایان بورس امروز در خواب فرو رفتند. اگرچه شاخص کل مثبت بود اما تنها 652 واحد بالا رفت. با این حال، وضعیت شرکت‌های کوچک و متوسط بهتر بود و عموماً رشد مناسبی را تجربه کردند.

به نظر می‌رسد تمایل به خرید و فروش در سهام کوچک و متوسط همچنان در بازار سهام حاکم است و به‌ویژه با توجه به روند نزولی و گاه درجا زدن قیمت دلار، جذابیت سهام دلاری کاهش یافته است. البته امروز دلار نیمایی با رشد 150 تومانی روبرو شد که می تواند خبر خوبی برای شرکت های نفتی و پتروپالایشگاهی در بورس باشد.

به این ترتیب در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد 652 واحدی، معادل 0.03 درصد بالا رفت و به دو میلیون و 304 هزار و 978 واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز با رشد 1395 واحدی، معادل 0.18 درصد رشد کرد و به سطح 765 هزار و 45 واحد رسید.

از منظر تکنیکالی شاخص کل در محدوده های سقف کانال صعودی خود قرار دارد و برای عبور از این محدوده به یک کندل قوی صعودی (از منظر تکنیکالی صرفا) به همراه ارزش خوب معاملاتی نیاز دارد تا بازار و شاخص کل به اعداد و ارقام بالاتر برسد.

به دلیل رشد قیمت مس در بازارهای جهانی، امروز گروه فلزات اساسی در بازار سرمایه سبزپوش بودند و فملی توانست با 2935 واحد رشد، به تنهایی شاخص کل را سبزپوش کند.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی امروز هم مثبت شد و سهام خرد و حق‌ تقدم‌ها با ورود 36 میلیارد تومان پول حقیقی روبه‌رو شدند. با این حال، تا این لحظه، تراز پول حقیقی در درآمد ثابت‌ها منفی است و به 77 میلیارد تومان رسیده است.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز بازار سهام اهد معامله 8.6 میلیارد برگه سهم بود که با ارزش 3801 میلیارد تومان دادوستد شد. گفتنی‌ است امروز 59 درصد از سهام بازار منفی بودند. همچنین در پایان بورس امروز ارزش صفوف خرید 371 میلیارد تومان و ارزش صفوف فروش 325 میلیارد تومان بود.

کسب درآمد ۱.۸ میلیارد تومانی از صادرات محصولات

شرکت پلیمر آریاساسول به عنوان بهترین و برترین تولیدکننده پلیمر در سطح خاورمیانه، توجه اصلی خود را بر صادرات محصولات به بازار‌های خارجی داشته است که از این محل بیش از یک هزار و ۸۰۹ میلیارد تومان، درآمد حاصل کرده است.

شرکت پلیمر آریا ساسول با سرمایه ثبت شده یک هزار و ۳۷۵ میلیارد تومانی و ارزش بازار بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی، در فروردین ماه سال جاری درآمد ۳ هزار و ۸۹ میلیارد تومانی را به سهامداران خود اعلام داشت.

“ریا در این ماه حدود ۱۹ درصد رشد درآمدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته را محقق ساخته است. رشد فروش شرکت پلیمر آریا ساسول در بازار داخلی، اصلی‌ترین محل رشد درآمدی آن نسبت به سال گذشته بوده است.

عمده محل درآمدی آریا از فروش محصولات در بازار‌های خارجی بوده که سهم ۵۹ درصدی را از کیک درآمدی آن به خود اختصاص داده است. آریا با سهم ۲۷ درصدی از این صنعت در بازارسرمایه، از محل فروش محصولات خود در بازار داخلی درآمدی یک هزار و ۲۷۹ میلیارد تومانی را حاصل کرده است.

گفتنی است میانگین درآمدی که شرکت پلیمر آریاساسول در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ به ثمر رسانده برابر با ۲ هزار و ۸۲۳ میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشدی ۲۳ درصدی داشته است. مقدار فروش آریا در بازار‌های داخلی و خارجی در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد ۸ درصدی داشته است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا