اقتصاد کلان

بورس همچنان در حال سقوط/ هفته قرمز پتروشیمی ها به پایان رسید؟

پایان بورس امروز در حالی رقم خورد که بازار سهام باز هم سرخپوش بود و تحرک چندانی در معاملات به چشم نمی‌خورد. به نظر می‌رسد بازار سهام در رخوت بهاری گیر افتاده و توان برخاستن ندارد. برخی کارشناسان معتقدند تعطیلات پیاپی بازار در کنار سیاست‌های انقباضی دولت، رمق سرمایه‌گذاری در این بازار را گرفته است.

به عبارت دیگر، پایان بورس امروز با ریزش دسته‌جمعی شاخص‌های سهامی همراه بود. حجم و ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم هم در کف ماند و اغلب سهام بزرگ بازار منفی شدند. امروز 74 درصد از سهم‌های بازار منفی بودند. امروز هم مانند تمام روزهای هفته جاری فولادی ها و پتروشیمی ها در سرلیست کاهش شاخص قرار داشتند.

عملکرد شاخص‌ها

شاخص کل بورس امروز با ریزش 12 هزار و 328 واحدی در پله دو میلیون و 219 هزار و 94 واحد قرار گرفت و افت 0.55 درصدی را ثبت کرد.
شاخص هم‌وزن هم امروز عقبگرد جدی داشت و با افت سه هزار و 393 واحدی، معادل 0.46 درصد کاهش یافت و در پله 737 هزار و 949 واحد قرار گرفت.

حجم و ارزش معاملات خرد

حجم معاملات خرد سهام و حق تقدم امروز 6.7 میلیارد برگه سهم بود و ارزش معاملات خرد نیز به سه هزار و 24 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته رشد کرده اما همچنان ناامیدکننده است. در پایان معاملات نیز ارزش صفوف خرید و فروش با هم برابر شد اما ارزش مجموع آنها به 600 میلیارد تومان هم نرسید.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام خرد امروز هم منفی بود و 49 میلیارد تومان پول از بازار خارج شد. 190 میلیارد تومان پول حقیقی هم وارد صندوق‌های درآمد ثابت شده است.

رشد ۳۳ درصدی شغدیر در فروردین‌ماه!

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی غدیر در اولین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی بود.

شرکت پتروشیمی غدیر با سرمایه ثبت شده ۱۳۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۱۱ هزار و ۷۶ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به فروردین ماه سال جاری نشان داد که درآمد قابل قبولی از خود برجای گذاشته است.

میزان درآمدی که شرکت پتروشیمی غدیر در اولین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی بود، این شرکت پتروشیمی از فروش محصولات خود به درآمد ۳۳۳ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. این شرکت در مقایسه با ماه گذشته با کاهش و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رشد ۳۳ درصدی همراه بود.

شغدیر در فروردین ماه ۱۲ هزار و ۸۹۸ تن محصول تولید کرد که موفق به فروش ۷ هزار و ۸۸۱ تن از محصولات تولیدی خود شد.

پتروشیمی غدیر در فروردین ماه از فروش محصول «PVC» در داخل کشور، درآمد کسب کرد که حدوداً ۳۳۳ میلیارد تومان درآمدزایی را برای شرکت به همراه داشت که ۱۰۰ درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد، هر تن «PVC» در فروردین ماه برابر با ۴۲ میلیون و ۲۲۴ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت که نسبت به ماه گذشته با افزایش نرخ روبه رو بود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا