پالایش و پخش

فاز ۲ پالایشگاه آبادان؛ پروژه‌ای با رکوردهای بی‌نظیر

فاز ۲ طرح توسعه پالایشگاه آبادان امروز با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد. این ابرپروژه نفتی اما ویژگی‌های بسیاری دارد و در برخی موارد رکوردهای جهانی و منطقه‌ای را ثبت کرده است.

طراحی، ساخت و نصب بزرگ‌ترین هیدروکراکر (شکست کاتالیستی هیدروژنی) در منطقه خاورمیانه با ظرفیت بیش از ۴۲ هزار بشکه در روز یکی از ویژگی‌های این پروژه عظیم نفتی است.

همچنین طراحی، ساخت و حمل و نصب یکپارچه بزرگ‌ترین کوره هیدروژن در منطقه خاورمیانه به وزن یک هزار و ۵۰۰ تن، این پروژه را صاحب یک رکورد منطقه‌ای کرده و از این حیث در منطقه بی‌نظیر است.

علاوه بر این موارد، طراحی، ساخت و نصب بلندترین مشعل‌های پالایشگاهی کشور به ارتفاع ۱۲۰ و ۱۲۵ متر، از دیگر ویژگی‌های متمایزکننده این پروژه نفتی است.

این پروژه همچنین با بهره‌مندی از بزرگ‌ترین واحد تصفیه هیدروژنی نفتا به ظرفیت ۶۵ هزار بشکه در روز، اهمیتی ویژه در صنعت نفت کشور خواهد داشت.

ساخت بزرگترین واحد تقطیر در اتمسفر و خلا در خاورمیانه به ظرفیت ۲۱۰ و ۱۰۰ هزار بشکه در روز نیز از دیگر ویژگی این پروژه است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا