پالایش و پخشپتروشیمی

صفر تا صد طرح پتروپالایشگاه دهلران

پتروپالایشگاه دهلران (ان‌جی‌ال ۳۱۰۰) از جمله پروژه‌های صندوق بازنشستگی صنعت نفت بوده که هم‌اکنون از پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۳ درصد برخوردار است. حجم سرمایه‌گذاری زنجیره این واحد حدود ۲.۵ میلیارد دلار است.

۲۴۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت تولید شده در حوزه نفتی دزفول شمالی شامل میدان‌های دهلران، آذر، پایدار، پایدار غرب، چشم خوش و بنگستان بعد از تقویت فشار در این واحد پالایشی تبدیل به ارزش‌افزوده و محصولات پایین‌دستی می‌شوند.

در این پتروپالایشگاه، ۴۰ هزار بشکه محصول ترکیبات سنگین هیدرکربوری یا سی تو پلاس تولید می‌شود و مقرر است در واحد الفین پتروشیمی دهلران تبدیل به محصول با ارزش اتیلن شود.

محصول تولیدی دیگر این شرکت ۱۵۳ میلیون فوت مکعب گاز متان است که به شبکه سراسری گاز کشور تزریق می‌شود. همچنین میعانات گازی با حجم روزانه ۸۵۰ بشکه و روزانه حدود ۴۰۰ تن گوگرد از دیگر محصولات جانبی این واحد است.

گروه اقتصادی صندوق‌ها با اجرای پروژه‌های متعددی در استان ایلام، نقش کلیدی در اشتغالزایی در این استان ایفا کرده است، هر چند که به عنوان یک مجموعه غیردولتی وظیفه‌ای در این مورد برای آن تعریف نشده است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا