بین‌المللگاز

صادرات گاز روسیه به چین از اتحادیه اروپا پیشی گرفت

 

طبق برآورد بانک دولتی روسیه، صادرات گاز این کشور به اتحادیه اروپا با خط لوله ممکن است امسال به ۲۱ میلیارد متر مکعب کاهش یابد که تقریباً یک سوم سال ۲۰۲۲ و یک ششم سال ۲۰۲۱ است.

این میزان کمتر از ۲۲ میلیارد مترمکعب است که انتظار می‌رود امسال از طریق خط لوله ۴۰۰۰ کیلومتری پاورسیبری به چین عرضه شود.

عرضه گاز از طریق پاورسیبری که به شبکه خطوط لوله گاز روسیه به غرب متصل نیست، در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد و قرار است تا سال ۲۰۲۵ به ۳۸ میلیارد مترمکعب در سال برسد. این میزان در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۰.۵ میلیارد متر مکعب در سال ۲۰۲۲ معادل ۱۵.۵ میلیارد متر مکعب بوده است.

روسیه قصد دارد دومین خط لوله گاز به چین به نام پاورسیبری ۲ را با ظرفیت ۵۰ میلیارد مترمکعب در سال از طریق مغولستان بسازد که البته پیشرفت ملموسی نداشته.

در جریان سفر سال گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به چین، او قراردادی ۳۰ ساله برای تامین ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز در سال به چین از طریق یک خط لوله جدید از جزیره ساخالین روسیه منعقد کرد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا