بین‌المللگاز

سلاح گازی روسیه در اروپا به دست آمریکا می‌افتد

طبق گزارش مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل، اتحادیه اروپا تا پیش از جنگ اوکراین، سالانه ۱۴۰ میلیارد متر مکعب (۳۵ درصد از نیاز گازی) را به‌صورت خط لوله از روسیه دریافت می‌کرد. در حالی که با کاهش ۶۰ درصدی صادرات گاز روسیه به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲، این مقدار به ۶۰ میلیارد متر مکعب رسید.

آمریکا نیز در سال ۲۰۲۳ مقدار صادرات ال.ان.جی خود به اتحادیه اروپا را بیش از ۱۴۰ درصد افزایش داد و به رقمی نزدیک به ۶۰ میلیارد متر مکعب در سال رساند و با سهم ۴۶ درصد از مجموع صادرات ال.ان.جی به اتحادیه اروپا، با اختلاف زیاد نسبت به سایرین برترین صادرکننده ال.ان.جی به اروپا لقب گرفت.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات ال.ان.جی ایالات متحده در سال ۲۰۵۰، ۱۵۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد. آمریکا قصد دارد، بازار جهانی گاز را با محوریت ال.ان.جی و تحت رهبری خود شکل دهد که این موضوع در تقابل با راهبرد روسیه در توسعه صادرات با خط لوله است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا