نفت

خبر فیک استعفای وزیر نفت چگونه وایرال شد؟

شب گذشته ابتدا یک کانال مجهول به نام «تسنیم اقتصادی» که البته ارتباطی با خبرگزاری تسنیم ندارد، خبری مبنی بر استعفای جواد اوجی وزیر نفت منتشر کرد. طبق بررسی‌ها، تعداد اعضا و بازدید پست‌های این کانال تماما فیک و با ربات عددگذاری می‌شود.

سپس یک اکانت توئیتری به نام «اویل پرس» که تنها ۴۶ دنبال‌کننده دارد، یک خبر با همین عنوان در صفحه توییتر منتشر کرده و در سه کانال خبر فوری، ایران اقتصادی و آقای اقتصاد توزیع می‌شود. کانال ایران اقتصادی نیز یک کانال فیک تلگرامی بوده و ارتباطی با روزنامه ایران ندارد.

سپس خبرگزاری ایرنا در گزارشی، خبر استعفای جواد اوجی وزیر نفت را تکذیب کرد. هر چند وایرال شدن این خبر با کمک کانال‌های تلگرامی و توئیتری جعلی از همان ابتدا نشان‌دهنده فیک بودن آن بود، اما سوال اساسی اینجاست که گرداننده این رسانه‌ها چه کسانی هستند و چه کسانی برای تولید این اخبار پول‌های کلان خرج می‌کنند!

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا