انتخاب سردبیر

جزئیات جدید از انتقاد ظریف از زنگنه در ماجرای ترکمنستان/ زنگنه حاضر به بهبود روابط با ترکمنستان نبود

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس گفت: بنده در جلسه سال ۹۹ با وزیر امور خارجه حضور داشتم و تا جایی که به خاطر دارم آقای ظریف انتقادات و گلایه‌های متعددی را از عملکرد آقای زنگنه در تخریب روابط ایران و ترکمنستان مطرح کردند.

وی افزود: ضمنا بنده و جمعی از نمایندگان مجلس دهم در تیرماه سال ۹۸ به ترکمنستان سفر کردیم و از نزدیک شاهد مواضع انتقادی مسئولان ترکمنستانی بودیم. حتی سفیر ایران در ترکمنستان نیز در آن مقطع به شدت از رفتار وزارت نفت نسبت به ترکمنستان انتقاد داشت و می‌گفت با وجود مکاتبات، وزارت نفت هیچ اقدامی برای حل مشکل نمی‌کند.

کریمی گفت: ما این موضوعات را به آقای ظریف منتقل کردیم و ایشان انتقاد کردند که متاسفانه وزارت نفت گامی برای حل مشکل دو کشور برنداشته و آقای زنگنه حاضر به تعامل با ترکمنستان نمی‌شود. بنابراین موضوع گلایه شدید آقای ظریف از آقای زنگنه واقعیت دارد.

چندی پیش محمدجواد ظریف در مصاحبه‌ای با انکار اظهارات سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مبنی بر انتقاد از زنگنه در ماجرای ترکمنستان گفت که عدم پرداخت بدهی ترکمنستان ضربه‌ای در سیاست خارجی بود اما مهندس زنگنه مسئول این زیان نیست و در آن جلسه به نمایندگان مجلس گفتم نباید مهندس زنگنه را مسئول بدانید. اما حالا یکی دیگر از حاضران در جلسه سال ۹۹ روایت مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس را تایید کرده است (گزارش کامل).

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا