نفت

امضای قرارداد گام دوم توسعه میدان نفتی مسجد سلیمان بین شرکت ملی نفت ایران و هلدینگ انرژی گستر سینا

مراسم امضای قرارداد گام دوم توسعه میدان نفتی مسجد سلیمان در قالب IPC با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، جواد اوجی وزیر نفت، محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت و محمدصادق عظیمی‌فر مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا برگزار شد.

 در قالب این قرارداد با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری انرژی گستر سینا، ۱۵ حلقه چاه حفاری و عملیات سطح‌الارض صورت می‌پذیرد.

 ارزش آفرینی ۱.۵ میلیارد دلاری و ایجاد اشتغال برای ۶ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از دیگر ویژگی‌های این قرارداد است.

این میدان که در 120 کیلومتری اهواز قرار گرفته، 6.3 میلیارد بشکه نفت درجای اولیه دارد. تا قبل از این بیش از 250 حلقه چاه نفتی در میدان مسجد سلیمان حفر و 1.15 میلیارد بشکه نفت از آن تولید شده و 5.2 میلیارد بشکه نفت در این میدان باقی مانده است.

میدان نفتی مسجد سلیمان نخستین میدان کشف شده در خاورمیانه است که گام قبلی توسعه آن توسط شرکت ملی نفت چین(CNPC) صورت گرفته است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا