بین‌المللنفت

امتیازگیری نفتی ونزوئلا از آمریکا، ثمره راهبرد بی‌اثر کردن تحریم‌ها

تعلیق ۶ ماهه تحریم نفتی ونزوئلا توسط آمریکا برخلاف روایت برجامیون، حاوی نکاتی کلیدی درباره نقش بی‌اثر کردن تحریم‌ها در امتیازگیری احتمالی از آمریکاست.

طبق آمار بانک مرکزی ونزوئلا، تورم نقطه به نقطه این کشور از ماه می ۲۰۲۱ وارد روند نزولی و گذر از ابرتورم‌های بیش از ۲۰۰۰ درصدی شد تا جایی‌که در سال ۲۰۲۲ تورم نقطه‌ای این کشور به کمتر از ۲ درصد رسید.

نیکولاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در مصاحبه‌ای در ژانویه ۲۰۲۳ دلیل عبور از ابرتورم را صلاح نظام مالیاتی، توسعه صنایع تکمیلی، خودکفایی در کشاورزی و توسعه بخش مسکن معرفی می‌کند.

همچنین طبق گزارش اویل پرایس، حضور فنی و مهندسی ایران در ۷ پروژه راهبردی ونزوئلا و بازسازی صنعت نفت این کشور و احیای تولید و صادرات نفت منجر به احیای اقتصاد نفت‌محور ونزوئلا و شکست تحریم نفتی شده است.

همه شواهد نشان می‌دهد که ونزوئلا برای امتیازگیری احتمالی از آمریکا، ابتدا مسیر بی‌اثر کردن تحریم را پیش گرفته، مسیری که منجر به شکست کامل و ناامیدی آمریکا از اپوزیسیون دولت مادورو شده و حال ثمرات آن نمایان می‌شود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا