نفت

ادعای تکراری وال‌استریت ژورنال درباره کاهش تحریم نفتی علیه ایران

وال استریت ژورنال نوشت، واشنگتن پیش از تکمیل قرارداد مبادله زندانیان محدودیت‌های بخش نفت ایران را کاهش داده تا از هرگونه تنش در جریان مذاکرات جلوگیری کند. اما آیا آمریکا تحریم را کاهش داده و این اتفاق منجر به افزایش صادرات نفت ایران شده است.

اولا طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، در یک سال گذشته از می ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳، دولت بایدن ۲۲۳ تحریم جدید نفتی علیه ایران اعمال کرده، پس ادعای وجود یک توافق نانوشته بین ایران و آمریکا منتفی است.

ثانیا طبق آمار موسسه کپلر روند صعودی صادرات نفت ایران از ژوئن ۲۰۲۰ تا کنون ادامه داشته و افزایش فروش نفت اتفاقی محدود به یک ماه گذشته و توافق ایران و آمریکا درباره تبادل زندانیان نیست، بلکه از سال پایانی دولت ترامپ آغاز شده است.

ظاهراً رسانه‌های مختلف آمریکایی از بلومبرگ تا وال‌استریت ژورنال نمی‌خواهند بپذیرند که آمریکا نمی‌تواند فروش نفت ایران را تحریم کند نه اینکه نخواهد. به هر حال دنیا تغییر کرده و همه‌چیز مطابق خواست آمریکا نیست.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا