برقبین‌الملل

اتصال شبکه برق ایران و روسیه از مسیر آذربایجان

به گزارش خط انرژی به نقل از روسیا الیوم، نیکلای شولگینوف، وزیر انرژی روسیه شامگاه یکشنبه گفت: روسیه در حال مذاکره با تهران و باکو در خصوص امکان صادرات ۳۰۰ مگاوات انرژی از طریق خاک آذربایجان و ارمنستان به ایران است.

شولگینوف گفت: اکنون به سادگی در حال بررسی امکان صادرات برق از طریق خاک آذربایجان به ارمنستان و از آنجا به ایران و شاید به کشورهای دیگر هستیم.

وی با بیان اینکه مسکو در مرحله اول با تهران و باکو برای استفاده از زیرساخت‌های موجود به توافق رسیده است، گفت: در حال حاضر درباره تامین انرژی به میزان ۳۰۰ مگاوات صحبت می‌شود.

پیش از این، علی اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران گفته بود که تهران به زودی، مبادله برق با روسیه را از طریق آذربایجان آغاز خواهد کرد. ایران در حال بررسی دو مسیر – یکی از طریق آذربایجان و دیگری، از طریق ارمنستان و گرجستان – برای تبادل برق با روسیه است.

بلومبرگ نیز پیش از این به نقل از کپلر گزارش داده بود که صادرات نفت از ایران به چین در 10 سال گذشته به رکورد بی سابقه ای رسیده است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا