پالایش و پخشپتروشیمی

نرخ ارز قیمت پایه فرآورده نفتی برای چهارمین بار تغییر کرد

نرخ دلار محاسباتی قیمت پایه فرآورده‌های نفتی امروز برای چهارمین بار در سال تغییر کرد و از ۳۸ هزار تومان به ۲۸۵۰۰ تومان کاهش یافت.

روز شنبه هفته جاری، انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت در اطلاعیه‌ای، افزایش نرخ دلار قیمت پایه فرآورده‌های نفتی از ۲۸۵۰۰ تومان به ۳۸ هزار تومان را اطلاع‌رسانی کرده بود. اما با گذشت دو روز، همین انجمن نرخ دلار را به قیمت های قبلی آن بازگردانده است.

در ابتدای سال نیز همین روند تکرار شد و ابتدا معاون اول رئیس جمهور نرخ دلار قیمت پایه محصولات پتروشیمی و پالایشی را از ابتدای ۱۴۰۲ معادل نرخ نیمای کشف شده در مرکز مبادله ارز و طلای بانک مرکزی دانست.

سپس رئیس کل بانک مرکزی در تاریخ ۱۳ فروردین ماه نرخ دلار محصولات پتروشیمی را همان ۲۸۵۰۰ تومان اعلام کرد.

در همین زمینه رئیس مجلس نیز در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، بر غیرقانونی بودن تثبیت نرخ ارز برای محصولات پتروشیمی خبر داده بود.

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با تداوم سیاست تثبیت نرخ ارز ۲۸۵۰۰ تومانی، منابع هدفمندی با عدم‌تحقق حدود ۱۴۸ هزار میلیارد تومانی همراه خواهد بود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا