انتخاب سردبیر

تعمیر شناورهای روسی توسط متخصصان قرارگاه خاتم در دریای کاسپین

برای اولین بار شناوری از کشور روسیه در ۴ دی ماه سال ۱۴۰۱ برای تعمیر و به روزرسانی وارد مجتمع شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیا شد.

به گفته میثم رعیت آزاد سرپرست مجموعه کاسپین شرکت صدرا، این مجتمع در تلاش است تا در آینده نزدیک ۲۰ درصد از بازار تعمیرات انواع شناورهای دریای کاسپین را در اختیار بگیرد.

متخصصان و کارکنان شرکت صدرا هم اکنون در تلاش برای رفع برخی آسیب‌های وارد شده به این کشتی فله‌بر هستند که در رودخانه ولگا به قطعات بزرگ یخ برخورد کرده است. گفتنی است کشتی یادشده با آبخور ۳.۲ متر و ۱۴۰۰ تن وزن، ۵ متر ارتفاع، ۱۰۸ متر طول و ۱۴.۲۰ متر عرض دارد.

به دنبال تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه پس از وقوع جنگ اوکراین و محدودیت‌های ترانزیتی فراروی این کشور، روسیه همکاری با ایران جهت استفاده از ظرفیت‌های کشورمان برای انتقال انواع کالا را افزایش داده و دریای کاسپین به عنوان یک مسیر کشتیرانی امن، ارزان و مناسب مورد توجه هر دو کشور قرار گرفته است.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا