نفت

تبعات ورود ایران به جنگ اسرائیل در بازار نفت

اندیشکده بروگل نوشت، بازار جهانی انرژی آشفتگی در خاورمیانه را دوست ندارند، زیرا این منطقه یک سوم نفت دنیا را تامین می‌کند و همچنین نگران نقش بالقوه ایران در مناقشه بین حماس و اسرائیل هستند.

ایران طی سال گذشته با افزایش تولید و صادرات به بازار نفت بازگشته است. آژانس بین‌المللی انرژی تخمین می‌زند که تنها در ۸ ماهه اول سال ۲۰۲۳، تولید نفت خام ایران ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

در ماه اوت، تولید ایران به ۳.۱۴ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۸ و خروج آمریکا از برجام است. طبق گزارش کپلر، صادرات نفت ایران به ۱.۹ میلیون بشکه در روز رسیده که ۸۰ درصد آن به چین می‌رسد.

بازارهای جهانی انرژی همچنین از این بیم دارند که دخالت بالقوه ایران می‌تواند قیمت نفت را به بالای ۱۰۰ دلار رسانده و جرقه بی‌ثباتی در اطراف تنگه هرمز، مهم‌ترین نقطه انسداد انرژی جهان را ایجاد کند.

مشاهده بیشتر

مدیریت

سایت خط انرژی با همکاری تعدادی از جوانان خوش فکر کار خودش رو شروع کرده تا در عرصه خب رو اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه انرژی قدمی مثبت برای تنویر افکار عمومی بردارد همراهی شما در این مسیر مایه خوشحالی و انگیزه خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا